Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

  • Ankieta

    Czy podoba Ci się nowa strona?
  • Zobacz też

  • Kontakt

    Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
    ul. Kościuszki 11
    29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie w dniu 8 lutego 2024 r.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

 

 Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem
Instytutu Książki

 

Lutowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Przy aromatycznej herbacie, pachnącej kawie i pączku podzieliłyśmy się wrażeniami z dwóch przeczytanych książek: „Ogród Zuzanny” Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej oraz „W Japonii, czyli w domu” Rebecci Otowa.

„Ogród Zuzanny” to powieść o emocjach, jakie targają ludźmi, o wybaczeniu, powrocie do korzeni, o miłości i trudnej przeszłości. Odnajdujemy w niej trzy kobiety, trzy osobowości, trzy spojrzenia na świat. Poprzez strony przewijają się motywy: utracona przyjaźń, niedopowiedzenia, poczucie winy, liczne sekrety oraz przesłanie, iż o wielkie szczęście trzeba walczyć. To słodko-gorzka opowieść z mnóstwem oryginalnych bohaterów. To pozycja łatwa i przyjemna, aczkolwiek nie pozostająca w pamięci czytelnika na dłużej.

 

 

 

 

Książkę "W Japonii, czyli w domu" napisała Rebecca Otowa, amerykańska autorka, którą los na stałe zakorzenił w japońskiej codzienności. Ma ona bardzo osobisty charakter. Jest zapisem życia Amerykanki, która przeniosła się z rodzinnej Kalifornii na japońską prowincję i tam wyszła za mąż. Bohaterka nie jest rdzenną Japonką, ani cudzoziemką, lecz kimś więcej – Japonką z wyboru zaakceptowaną przez rodzinę męża. Początkowo mieszka z teściową, która staje się jej przewodnikiem po skomplikowanym japońskim życiu, potem to ona zostaje pierwszą panią w domu, który pokochała całym sercem.

Książkę czyta się lekko, można się dużo dowiedzieć o japońskiej prowincji  żyjącej zgodnie z upływem pór roku, a niejedno potrafi zadziwić. Książkę uzupełniają fotografie i rysunki Rebeki Otowy, stąd też widzimy, jak wygląda typowy japoński dom z tradycjami, pomieszczeniami, kuchnią, papierowymi ścianami, ogrodem, ołtarzykami i domowymi duchami. Czytamy o wyjątkowym podejściu Japończyków do kwestii czasu, ich niewiarygodnej miłości do jedzenia, a także o rytuałach związanych z kąpielą oraz wielu świętach i zwyczajach. Polecamy nie tylko wielbicielom Japonii, ale także każdemu, kogo fascynuje kultura japońska oraz tym, którzy chcieliby dowiedzieć jak to jest porzucić wszystko i wyjechać na wieś, by żyć wśród japońskich komarów i na kolanach uprawiać ryż. Polecamy!

 

 

 

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-02-13 10:20:11przez:
Opublikowano:2024-02-13 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:73

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.