Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cała Polska czyta dzieciom

DSC 0688

DSC 0688

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 przy ulicy 1 Maja. Spotkanie odbyło się na zasadzie webinarium. Bibliotekarka zachęciła maluchów do odwiedzin w bibliotece oraz do udziału w programie Książka na start. Następnie przeczytała bajkę pt.: „Chłopiec, który wołał o pomoc” opowiadającą o pastuszku Jurku. Jeszcze tego samego dnia dzieci wykonały rysunki do usłyszanej historii. Prace można oglądać w Filii dla Dzieci.

Czytaj więcej...

„Mała Książka- Wielki Człowiek”

malak

malak

Brawo dla Jakubka!!!. W Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie kolejny mały czytelnik odebrał dyplom w akcji „Mała Książka –Wielki Człowiek”. Jakub Michałek wytrwale zbierał naklejki na karcie małego czytelnika i w nagrodę został uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Czytaj więcej...

Rok 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Baczyski krzywe

100. rocznica urodzin poety

Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 21 stycznia 1921 r. Należał do pokolenia urodzonego w wolnej i niepodległej ojczyźnie, które po latach nazwano Kolumbami.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

DBI2021

DBI2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Legimi w naszej bibliotece

Plakat Legimi

Drogi Czytelniku mamy dla Ciebie niespodziankę!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

zalajkuj biblioteke

zal

warszatyzb

logocogito

bip

facebook logo.png

ziemia

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk