Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z poetą Adamem Ochwanowskim

 

Wcolage_ochwanowski.jpg piątek, 2 grudnia, w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Ochwanowskim - pochodzącym ze Złotej Pińczowskiej poetą, działaczem kultury, autorem spektakli. Uczestniczyło w nim ponad 30 uczniów z włoszczowskich szkół ponadgimnazjalnych. Na spotkaniu obecny był również burmistrz gminy Włoszczowa – Grzegorz Dziubek.

Czytaj więcej...

Warsztaty z pisarką Ewą Nowak

    Atrakcyjne zajęcia czekały na włoszczowską młodzież, która w dniu 16 listopada 2016r. przyszła do Biblioteki. Warsztaty pisarskie, bo o nich mowa, zostały poprowadzone przez Ewę Nowak, znaną powieściopisarkę i pedagoga twórczości.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Grażyną Jeromin-Gałuszką

W czwartkowe popołudnie (20 października) w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie z pisarką Grażyną Jeromin-Gałuszką. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” otrzymała w 2007 r.  pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”.

Czytaj więcej...

Gościliśmy delegację bibliotekarzy z Mołdawii

Przedstawicielki Biblioteki Polskiej im. Adama Mickiewicza w Kiszyniowie w Mołdawii od 15 do 21 września odwiedzały biblioteki na terenie województwa świętokrzyskiego. W poniedziałek, 19 września gościły w naszej placówce. Paniom Oxanie Andreev i Swietłanie Gumeni towarzyszył Andrzej Dąbrowski - dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki w Kielcach oraz Teresa Sobczak – instruktor WBP.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w Kurzelowie

W ramach projektu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki 15 maja 2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Wardą. Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Spotkanie autorskie z Panią Martą Fox
  2. Kalina Jerzykowska – Kawaler Orderu Uśmiechu
  3. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą autorem książki „Krioterapia”
  4. Spotkanie z alpinistą i podróżnikiem

Strona 1 z 3

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk