Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/kolba oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą autorem książki „Krioterapia”

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/kolba oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

12 maja  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie  zaprosiła mieszkańców Włoszczowy na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą – autorem książki „Krioterapia. To warto wiedzieć”.

 

Fizjoterapeuta w prosty, przystępny sposób, w oparciu o własne doświadczenia zdobyte w czasie prowadzenia gabinetu, mówił o leczniczym działaniu niskich temperatur, sposobach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych oraz pomocnych technikach relaksacyjnych. Wyjaśniał jak można sobie pomagać najprostszymi, dostępnymi dla każdego metodami. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się, kiedy zimno leczy, a kiedy powoduje, że chorujemy. Usłyszeliśmy o korzyściach, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej i jaka jest skuteczność tych zabiegów.  Oddziaływanie na organizm niską temperaturą, powoduje lepsze ukrwienie, wywołuje reakcje obronne w organizmie, ułatwia rehabilitację, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu zwiększając jego odporność.  Padły również cenne informacje związane z oddychaniem, które są kapitalnym sposobem na wyjście z bezsenności.
Zbigniew Kołba  uświadomił także słuchaczom, dlaczego minerały, witaminy czy  wapń nie są przyswajane przez organizm, pomimo  że mogą być zjadane regularnie oraz co jest powodem bólu stawów. Poinformował również jak  wyleczyć wrzody żołądka oraz dlaczego  hormon DHEA w starszym wieku jest produkowany przez organizm w małych ilościach, a jego brak osłabia funkcjonowanie organizmu. Każdemu uczestnikowi spotkania poradził  zakupić Żyworódkę Pierzastą - roślinę, która ma szerokie spectrum działania oraz Miłorząb Japoński, który  jest tak ważny jeśli chodzi o pomoc w ukrwieniu naczyń krwionośnych zarówno w sferze mózgowej, jak i naczyń włosowatych występujących w mięśniach.
Spotkanie zakończyło się dyskusją, wymianą doświadczeń i porad m.in. jak wyleczyć zimne stopy i dłonie. Pan Zbigniew kończąc prelekcje pokazał kilka prostych ćwiczeń poprawiających nie tylko ukrwienie, oddychanie ale i samopoczucie. Zachęcił  także uczestników spotkania do lektury swojej książki, którą można   wypożyczyć  w naszej bibliotece.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=2 orientation=vertical}!2014/kolba{/gallery}

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk