Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/spot_alp_k oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Spotkanie z alpinistą i podróżnikiem

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów !2014/spot_alp_k oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 9.05.2014r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej oraz przedszkola z Kurzelowa zawitał niecodzienny gość - alpinista i podróżnik pan Piotr Cholerzyński, który pochodzi z gminy Włoszczowa.

 

 

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci miały okazję posłuchać bajki o górach, którą przeczytał pan Piotr. W czasie spotkania z dziećmi  dzielił się on swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wyprawy na Mont Blanc. Maluchy dowiedziały się, że do każdej wyprawy należy się odpowiednio przygotować, wyposażyć w specjalistyczny sprzęt i poznać nazwy niektórych elementów: uprząż wspinaczkowa, czekany, buty wspinaczkowe itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się śpiwór alpinisty, do którego każde dziecko mogło wejść i przez chwilę poczuć się małym zdobywcą wysokich szczytów.
W czasie spotkania prezentowane były niepowtarzalne zdjęcia, przedstawiające zdobyty przez pana Piotra szczyt oraz cudowne krajobrazy, które miał szczęście obejrzeć.
Przygoda jaką przeżyły przedszkolaki- spotkanie z alpinistą, a także wiedza jaką pozyskali, na długo pozostanie w ich pamięci.
Dziękujemy panu Piotrowi za przybycie i poświęcenie swojego czasu i życzymy zdobywania coraz to większych szczytów gór.

{gallery width=200 height=250 cols=3 rows=2 orientation=vertical}!2014/spot_alp_k{/gallery}

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk