Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Tadeuszem Chudeckim

W miniony poniedziałek 23 września Biblioteka Publiczna we Włoszczowie  gościła znanego aktora telewizyjnego Tadeusza Chudeckiego -  odtwórcę  ról w popularnych serialach: M jak miłość, Na dobre i na złe, Daleko od noszy, Hela w opałach, 39 i pół i wielu innych.

 

 

Nie wszyscy jednak wiedzą, że popularny aktor jest również zapalonym podróżnikiem i autorem książek o tej tematyce podróżniczej. Do dziś był w ponad 100  krajach świata. Jego „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro" oraz „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien" to pozycje, które każdy turysta wybierający się w podróż znać powinien. Książki bogate w zdjęcia oraz opowieści o zabytkach, tradycji i obyczajach w poszczególnych krajach przyciągają uwagę. Tadeusz Chudecki  pokazuje w nich nie tylko piękno europejskich zabytków, ale także uświadamia ludzi o prostocie zwiedzania obcych krajów, nie obawiając się trudności związanych przede wszystkim z porozumiewaniem się między sobą.  Jak twierdzi autor nie należy obawiać się obcego języka – wystarczy zwykły słownik języka obcego lub rozmówki, by w prosty sposób porozumieć się z innymi. Obie książki zawierają także  całą masę cennych wskazówek, między innymi jak przygotować się do wyjazdu, jak kupić bilet lotniczy „za złotówkę" i znaleźć niedrogi hotel a także co i gdzie zjeść tanio i smacznie.

Sposób w jaki Tadeusz Chudecki opowiadał o swoich zagranicznych wycieczkach skupiał całą uwagę uczestników. Dodatkowym urozmaiceniem opowieści była prezentacja zdjęć z podróży, podczas których spotkał się
z niesamowitą gościnnością tubylców, przeżył wiele ciekawych przygód w bardzo nietypowych miejscach całego świata. Opowieści wzbogacone oryginalnym poczuciem humoru ani na chwilę nie pozwalały się nudzić. Aktor i podróżnik przekonał nas, że wcale nie trzeba być milionerem, aby móc zwiedzać najciekawsze miejsca świata, a samo podróżowanie  może być tanie i fascynujące.  

Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale WBP w Kielcach oraz Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Wzięło w nim udział ponad 50 osób.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk