Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

"Główka pracuje" - trening pamięci i kodowanie w Bibliotece

Jak ważna jest umiejętność uważnego czytania, przekonali się uczniowie klasy IV a ze SP nr 1 we Włoszczowie. W dniu 7 czerwca 2024 r. uczestniczyli w warsztatach poświęconych „treningowi pamięci” oraz kodowaniu. Po rozwiązaniu 5 minutowego testu, który pokazał im, że zawsze należy uważnie czytać, zanim zacznie się robić zlecone zadania, ćwiczyli swoją spostrzegawczość oraz zdolność zapamiętywania, kojarzenia itp.

Następnie zwiedzili Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej i obejrzeli zgromadzone eksponaty.

Uczniowie wzięli również udział w zajęciach z kodowania. Wykonali szereg aktywności. Odpowiadali na zagadki i rozwiązywali zadania matematyczne, odkodowywali zaszyfrowane tytuły książek oraz postać z bajki - Minionka, świetnie przy tym bawiąc się. Były też zadania z kubeczkami. Na macie do kodowania pojawiły się bociany, żaby oraz kwiaty. Warsztaty minęły bardzo pracowicie w pozytywnej atmosferze.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-11 08:57:33przez:
Opublikowano:2024-06-11 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:46

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.