Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK w Kurzelowie

instytut new


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

28 lutego 2018r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Kurzelowie, w którym wzięły udział 3 klubowiczki. Omawiałyśmy książkę pt.: „Śnieg” Orhana Pamuka, laureata literackiej nagrody nobla z 2006r. Jest to powieść pisarza tureckiego, która wiernie oddaje realia współczesnego świata, opowieść o zderzenie Europy i islamskiej Turcji: dwóch różnych religii, zasad moralnych i sposobów na odnajdywanie szczęścia.

Główny bohater, Kerim Alakusoglu to turecki poeta mieszkający na stałe w Niemczech. Przybywa on do Kars jako dziennikarz zainteresowany zjawiskiem częstych samobójstw religijnych dziewcząt. Przy okazji chce też napisać o wyborach burmistrza, a przede wszystkim spotkać ponownie Ipek, kobietę, którą kiedyś kochał. Tuż po jego przyjeździe miasto zostaje odcięte od świata przez śnieg, a wokół Ka zaczyna gęstnieć atmosfera absurdu i zagrożenia.

„Śnieg” jest niezwykłą powieścią, melancholijną, czarującą historią o miłości, poszukiwaniu własnej tożsamości, samotności. To książka wielowymiarowa , w której doszukiwać się można rozmaitych znaczeń.

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk