Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Sędzia” Mariusza Zielke

instytut new

logodkk1107

logodkk1107

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

Na czerwcowym spotkaniu DKK w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie dnia 31 czerwca 2017r. dyskusja toczyła się wokół książki „Sędzia” Mariusza Zielke

„Sędzia” to thriller prawniczy obnażający słabości polskiego wymiaru sprawiedliwości, ukazujący sieć powiązań pomiędzy prawnikami, finansistami a politykami. Zielke stworzył fascynującą, świetnie skonstruowaną, mocno osadzoną w naszych współczesnych realiach oraz trzymającą w napięciu od pierwszej strony powieść.

Bohater Adam Bonar jest właścicielem firmy, którą stworzył od podstaw. Pomysł był jego a pieniądze kolegi. Z małej garażowej firemki powstał giełdowy potentat świetnie oceniany i przynoszące milionowe dochody, Niestety dochód był na tyle duży, że stał się podmiotem zazdrości nieuczciwego bankiera. Układ sędzia-bankier-syndyk daje duże możliwości więc firma Bonara skazana została na zagładę. Czy bohaterowi uda się zachować godność? Jakim kosztem i co będzie musiał poświęcić? Zapraszamy do lektury.

 Jest to książka, w której nic nie jest takim, jakim wydaje się być. Mafia , śledztwa, władza skorumpowana, władza mająca za nic człowieka i jego życie oraz przysługujące mu prawa, przejmowanie firm, ułomności wymiaru sprawiedliwości, to wszystko jest osią książki. Zielke stworzył ciekawe postacie, zarówno te prawe, walczące zajadle o prawdę i ukaranie winnych, jak i te stojące po mrocznej stronie.

Powieść Zielke wciąga czytelnika w typowe polskie bagienko. Świetnie skonstruowana fabuła i niebanalni bohaterowie sprawiają iż dość gruba z pozoru książka kończy się zaskakująco szybko.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk