Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colagedkk2806

colagedkk2806
                    Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 Kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 26 czerwca 2017 roku. Wzięło w nim udział 9 klubowiczek. Tym razem przedmiotem dyskusji była książka Jean Sasson Nadżwa bin Laden Omar bin Laden „Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy Bin Ladena” oraz kryminał szwedzkiego pisarza Henninga Mankella pt. „Mężczyzna, który się uśmiechał”.

mksu

mksu

„Mężczyzna, który się uśmiechał” należy do serii kryminałów Mankella, w których bohaterem jest komisarz Kurt Wallander. Wątek kryminalny osadzony jest w warunkach społecznych. Jak na kryminał jest to książka bardzo nietypowa. Czytając, nie szukamy odpowiedzi na pytanie „kto zabił?”, bo wiemy to już na jej początku. Wystarczy rzucić okiem na tytuł i wszystko staje się jasne. Jednak zagłębiając sięw tragiczne wydarzenia, które są tutaj opisane, zadajemy sobie inne pytanie: „czy uda go się złapać?”. Na całość tej pasjonującej lektury składa się kilka wątków, z których najszerzej potraktowany jest właśnie przebieg śledztwa. Powieść czyta się szybko, akcja budzi zainteresowanie czytelnika. Język zwięzły i "giętki". Książka warta polecenia.

 

mo

mo

„Musiałam odejść…” to książka, która wprowadza nas w prywatny świat Osamy Bin Ladena. Znajdziemy w niej odpowiedź m.in. na pytania: Jakim mężem i ojcem był Osama Bin Laden? Jak wyglądało osobiste życie i codzienność jego i jego rodziny? Historia rodziny Osamy Bin Ladena opowiedziana przez jego pierwszą żonę Nadżwę i czwartego syna z pierwszego małżeństwa, została uzupełniona materiałem źródłowym autorki, wzbogacona zdjęciami i krótką historią krajów, w których rodzina przebywała. Poznajemy nieznane fakty i tajemnice pilnie skrywane, metamorfozę samego Osamy, jego pasje, słabości, dążenie do doskonałości w każdej dziedzinie, zaangażowanie w życie polityczno-wojskowe, udział w wojnie w Afganistanie, początki działalności Al-Kaidy, obsesyjną nienawiść do Amerykanów i chrześcijan i prowadzenie świętej wojny przeciwko niewiernym. Opowieść Nadżwy i Omara to także historia o ludzkich wyborach, trudnych wyborach, sprzeciwie wobec tego, czego nie uważa się za słuszne. To interesująca książka, warta czasu. Polecamy!

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk