Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

   

logo dkk20171

logo dkk20171

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki  

  

  Pierwsze w 2017 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 30 stycznia. Wzięło w nim udział 8 pań, które długo dyskutowały o przeczytanych książkach.

wg

wg

Z dużą  przyjemnością przeczytałyśmy biografię Audrey Hepburn napisaną przez jej syna Seana Ferrera.  Autor kreśli subtelny portret swojej ukochanej matki, która dla niego nie była sławną aktorką, ikoną mody ale przede wszystkim mamą. Unikatowe zdjęcia z archiwum rodzinnego przydają wartości dokumentalnej. Wspomnienia z planów poszczególnych filmów, wypowiedzi partnerujących Audrey aktorów podkreślają jej skromność, profesjonalizm i troskę o innych. Książka idealna na poprawę humoru w pochmurne dni, ale również skłaniająca do refleksji w szczególności jej część poświęcona charytatywnej działalności aktorki. Polecamy!    

 

wg

wg

Druga z omawianych pozycji, „Spadkobiercy” Kaui Hart Hemmings,  dostarczyła również  wielu emocji. Książka zasmuca i bawi. Jest to dramat obyczajowy, rozgrywający się w pięknej scenerii upalnych Hawajów, ukazujący nam rodzinne relacje w obliczu nieszczęścia.  Wypadek, któremu ulega żona Matta zmienia całe jego życie. Prostolinijność bohatera, jego poświęcenie i chęć stworzenia od podstaw kochającej rodziny poruszyła nas.  Książka napisana jest prostym językiem i okraszona humorystycznymi dialogami. Czyta się ją szybko. Warto zanurzyć się w lekturze, aby wrócić do punktu wyjścia i zastanowić się dokąd zmierzamy, jakie mamy wartości i co stanowi dla nas prawdziwy skarb.    

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk