Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK w Kurzelowie

logo dkkk

logo dkkk

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

 

Ostatnie spotkanie dkk w 2016 roku odbyło się 27 grudnia i poświęcone było książce pt: „ Cztery drogi” Tommi Kinnunen. Na spotkanie przybyły 3 panie.

Cztery drogi to proza nawiązująca do epickiej tradycji XIXw, obrazującej trud codziennego życia, wysiłku człowieka w przełamywaniu przeciwieństw losu. Przedstawione zostały dzieje rodziny w różnym czasie na przestrzeni lat 1895-1996, która staje się wielobarwną opowieścią. Forma na którą zdecydował się autor wspaniale buduje napięcie powieści i przykuwa uwagę czytelnika aż do ostatniej strony. Maria jest silną, niezależną kobietą. Od lat przyjmuje porody chłopek. Lahja, córka Marii, siłę charakteru i potrzebę niezależności odziedziczyła po matce, jednak w przeciwieństwie do niej, nie wyobraża sobie życia bez mężczyzny u boku. Wychodzi za Onniego, który wydaje się być idealnym. Mężczyzna ma jednak tajemnicę, która w końcu zmusza go do szukania szczęścia poza rodziną.

Książka ta wydaje się idealnym przykładem zwykłej, a jednocześnie niezwykłej sagi rodzinnej. Z jednej strony mamy tajemnicę, która paraliżuje życie rodzinne. Z drugiej wszystko jest takie oszczędne i minimalistyczne, skandynawskie. Język jest prosty, ale nie pospolity, który daje czytelnikowi możliwość wielowymiarowej analizy wydarzeń. Podzielona na cztery części książka ukazuje jak bardzo odmienne mogą być punkty widzenia bohaterów. Wydarzenia opisywane z perspektywy wielopokoleniowej rodziny zazębiają się i tworzą unikatowy obraz świata.

Cztery drogi to wzruszająca, mocna powieść o wytrwałych kobietach. Cztery różne narracje, piękny język, fascynujące losy bohaterów tworzą harmonijną, kunsztowną i zachwycającą całość.

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk