Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Grudniowe spotkanie DKK

 nprczLogo DKK 170x170InstytutK

 

logo dkk1230

logo dkk1230

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki 

 

Ostatnie w 2016 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 28 grudnia. Wzięło w nim udział 7 osób. Długo dyskutowałyśmy o przeczytanych książkach i udało nam się wyciągnąć wspólne wnioski.

wg

wg

Pierwszą omawianą pozycją była książka Carli Montero Wiedeńska gra Spodziewałyśmy się dobrej lektury, tymczasem zawiodłyśmy się. Książka jest nudna - początek wlecze się niemiłosiernie, dopiero pod koniec historia nabiera tępa. Nie podobał nam się styl jakim została napisana, za szybkie przejścia między wątkami, w niektórych momentach nie wiadomo o co chodzi oraz pewna naiwność fabularna. Najlepsza z całej książki okazała się okładka. Dla nas to jednak za mało, abyśmy zachwyciły się tą książką.

 

 

 

ss

ss

Na szczęście druga z omawianych pozycji okazała się dobrym wyborem. Opowieść Victorii Twead „U mnie zawsze świeci słońce” jest napisana lekko, ale błyskotliwie, łączy liryzm z poczuciem humoru, a żywiołowa narracja sprawia, że czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę. Czytając, chłonęłyśmy klimaty małego górskiego miasteczka El Hoyo w Hiszpanii, do którego z deszczowej Anglii przeprowadziła się para bohaterów. I co najistotniejsze, przekonałyśmy się, że każdy wiek jest dobry na dokonanie zmian, trzeba znaleźć w sobie tylko chęć i odwagę. U mnie zawsze świeci słońce” to relaksująca lektura, do której można wracać przy niepogodzie i kiepskim stanie nerwów. Przy tej książce robi się cieplej na sercu nawet w pochmurne grudniowe dni. Polecamy!

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk