Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Ogród spieczonej ziemi” - Corban Addison

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

 

„Ogród spieczonej ziemi” to powieść, ale zainspirowana autentycznymi problemami i miłością autora do Afryki i jej ludzi; ta fascynacja Czarnym Lądem ukazuje się niemal z każdej strony, to również książka, która jest próbą zwrócenia uwagi na problem wykorzystywania seksualnego dzieci.

 

     Pewnej nocy w Lusace dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Wiadomo że została zgwałcona, a prawda jest o tyle przerażająca, że cierpi ona na zespół downa. Ofiara w szoku trafia do szpitala. Nie wiadomo jak ma na imię, ile ma lat, gdzie mieszka i kto jest jej oprawcą. Zagadek do rozwiązania jest znacznie więcej i kolejne karty powieści odkrywają przed czytelnikiem coraz więcej faktów dotyczących gwałtu, ale również obnażają zacofanie ludzkości afrykańskiej i ukazuje niechlubne oblicze Zambii. W śledztwo angażuje się policjant Joseph Kabuta i prawniczka Zoe Fleming. Przed nimi długa i niebezpieczna droga do prawdy. Czy im się uda? Z jakimi problemami będą się musieli zmierzyć? Co kryje przeszłość? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź na stronach powieści, którą się czyta jednym tchem.
     Książka ta to niezwykła mozaika ludzkich losów, trudna i emocjonalna. Powieść demaskuje Zambię i ukazuje patologię nie tylko wśród niewykształconej biedoty, ale również wśród zamożnych obywateli tego kraju. Trudne tematy podjęte przez autora ciekawią i intrygują, ciągła niepewność co do dalszych losów sprawy buduje napięcie.
     Ogród spieczonej ziemi to nie tylko powieść, którą się czyta. To jest lektura, którą się przeżywa. Niezwykle ważna i potrzebna powinna dotrzeć tam, gdzie tego rodzaju problemy są lekceważone, bo powieść Addisona to apel do świata i głośne wołanie o pomoc.

Klubowiczki uznały, że książkę watro przeczytać!…

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk