Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto bajek

Światowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest co roku 5 listopada. Biblioteka Publiczna w Koniecznie również postanowiła uczcić ten dzień i w związku z tym 8 listopada zorganizowała spotkanie z dziećmi.

 

W sobotnie przedpołudnie do Biblioteki przybyły bajkowe postacie: Roszpunka, Piraci i Czarnoksiężnik. Czekały na nie liczne konkurencje. Ich pierwszym zadaniem było rozwiązanie rebusów i zagadek związanych z tytułami znanych bajek. Mogli również poczuć się jak Kopciuszek, ponieważ podzieleni na dwie grupy, musieli w jak najkrótszym czasie oddzielić groch od fasoli. Potem czekało na nich nie lada zadanie, gdyż tak jak bajkowi rycerze, próbowali z zamkniętymi oczami trafić włócznią (skonstruowaną z flamastra przyczepionego do długiego kijka) w sam środek tarczy. Na zakończenie spotkania każde dziecko narysowało swoją ulubioną postać z bajki. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili.
Dzień Postaci z Bajek ma na celu popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich w których dobro zwycięża, ale przede wszystkim przypomnienie jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk