Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

Wakacje w Bibliotece

W dniach od 1 do 5 lipca 2024 roku obywały się wakacyjne zajęcia, w których uczestniczyły dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Podczas pierwszych zajęć dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, które pozwoliły na wzajemne poznanie się. Następnie wyklejały kolorowe obrazki plasteliną. Kolejnego dnia odbyły się zajęcia dotyczące ekologii. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną o segregacji śmieci. Następnie ze starych książek wykonywali zwierzątka. To była ciężka praca, ale dzieci cierpliwie składały kartka po kartce, aby powstały kotki, pieski i myszki. Kolejnego dnia podczas warsztatów sensorycznych dzieci mogły same zrobić śnieg z namoczonych pampersów, które barwiły kolorową kredą. Była to świetna zabawa. Po wysłuchaniu bajki „Elmer i hipopotamy” wyklejały kolorowego słonia – głównego bohatera książki. Podczas kolejnych zajęć uczestnicy poznali tajniki kodowania. Fantastyczną zabawą okazało się odczytywanie współrzędnych. Każda z grup dostała zakodowany obrazek w postaci danych współrzędnych. Następnie z kolorowych kubeczków budowały własną wieżę, czemu towarzyszyło dużo zamieszania i radości. Ogromną frajdą okazała się dla dzieci zabawa robotem sterowanym tabletem. Ostatniego dnia Pani Aleksandra Włodarczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpiecznej żywności i zabaw na świeżym powietrzu. Potem wszystkie dzieci udały się do Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, gdzie zobaczyły jak wygląda strój regionalny. Następnie same zaprojektowały własne, niepowtarzalne ubrania.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-07-09 12:23:11przez:
Opublikowano:2024-07-09 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:22

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.