Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

Jak zbudowana jest książka? - lekcja biblioteczna w Koniecznie

Dnia 6 czerwca 2024 r. podczas lekcji bibliotecznej w Filii w Koniecznie, uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Koniecznie, dowiedzieli się, jak zbudowana jest książka. Celem lekcji było poznanie podstawowych elementów budowy książki i ich funkcji.

Bibliotekarka na przykładzie jednej z książek, zapoznała uczniów z każdym elementem budowy książki i z jego funkcją. Dzieci poznały takie pojęcia jak: obwoluta, okładka, wyklejka, strona tytułowa, trzon jako część główna książki i spis treści. Po części teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne. Uczniowie pracując w grupach opracowali schemat, przedstawiający poszczególne części składowe książki. Na karcie pracy z rysunkiem książki, wklejali nazwy poszczególnych elementów książki. W ramach obchodów XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, uczennice klasy III oraz bibliotekarka, przeczytały na głos pierwszy rozdział ,, Akademii Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy. Z tej okazji, również dnia 7 czerwca 2024 r. bibliotekarka odwiedziła przedszkolaki. Starszaki wysłuchały książki pt. ,, Ruszaj w drogę, Ciuchcio, śmiało będzie ci się podobało” autorstwa Timothy Knapman i Ben Mantle. To ciepła i zabawna opowieść, która dodaje odwagi przed nowymi wyzwaniami oraz uczy zaradności i samodzielności. Młodsza grupa natomiast, wysłuchała opowiadania pt. ,,Gdzie jest szczurek?” z serii o przygodach Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Razem z Kicią Kocią i Nunusiem dzieci szukały jego ulubionej maskotki, pluszowego szczurka. Otwierając kolejno okienka dzieci zaglądały do szafek, pudełek i lodówki, aby znaleźć pluszaka.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-06-11 16:31:58przez:
Opublikowano:2024-06-11 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:47

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.