Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

W dniu 26 października 2022 r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie z Justyną Bednarek, autorką wielu książek dla dzieci. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zostały uznane za najlepszą książkę dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku „Przecinek i kropka”.

Książka opowiada o tym, jak zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami i mysimi mamami. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich z włoszczowskich podstawówek. Autorka opowiedziała dzieciom, dlaczego zaczęła pisać książki. Dowiedziały się jak można zostać pisarzem i skąd brać pomysły na nowe książki. Wysłuchały również fragmentów opowieści czytanych przez panią Justynę. Wszystkie dzieci przyniosły na spotkanie własnoręcznie wykonane pacynki ze skarpetek. Każdy przedstawił swoją kukiełkę autorce. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Autorka znalazła również czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka Twoich potrzeb” finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury. 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-27 13:47:57przez:
Opublikowano:2022-10-27 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:102

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.