Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Dlaczego, co i jak czytać, aby wychować dziecko na czytającego człowieka

W dniu 21 października 2022 r. odbyły się bezpłatne warsztaty „Dlaczego co i jak czytać, aby wychować dziecko na czytającego człowieka”, prowadzone przez Anetę Derda, z wykształcenia polonistkę. Prowadziła programy edukacyjne dla szkół i bibliotek w Centrum Edukacji Obywatelskiej, w tym ogólnopolski program, „PoczytajMy”. Pisze materiały edukacyjne, prowadzi warsztaty i szkolenia, a od kilku miesięcy zajmuje się także copywritingiem. Stale promuje czytelnictwo, dzięki współpracy z CEO, Alternatywną Listą Lektur i Good Books. Pasjonatka nieformalnych metod nauczania, literatury dziecięcej i aktywizmu.

Pani Aneta z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała uczestnikom warsztatów, dlaczego warto czytać książki, a także o niesamowitej wartości i roli książek dla dzieci, które mają pozytywny wpływ na wszystkie obszary życia. Pokazują różnorodność, uczą otwartości, tolerancji i wrażliwości, rozwijają empatię, sprzyjają budowaniu więzi ze światem oraz rozwijają funkcje poznawcze. Codzienne czytanie przez 30 minut, wspiera zdrowie psychiczne, zapobiega depresji, daje poczucie bezpieczeństwa, wydłuża życie. W trakcie spotkania pani Aneta przedstawiła także wyczerpująco propozycje książkowe dla dzieci, których treści można dopasować tematycznie do danej sytuacji w życiu dziecka, a także dorosłego, co jest bardzo pomocne w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Maluch i Rodzic w Bibliotece” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-10-25 15:00:31przez:
Opublikowano:2022-10-25 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:120

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.