Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie autorskie z Marzeną Rogalską

26 września 2022 r. gościem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie była Marzena Rogalska. Wielu ją zna przede wszystkim jako sympatyczną i energetyczną prezenterkę telewizyjną. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ta znana dziennikarka posiada także niemały talent pisarski i wydała do tej pory siedem powieści. Składają się na nie dwa cykle „Wyprzedaż snów”, „Gra w kolory” i „Druga miłość” oraz saga o Karli Linde: „Czas tajemnic”, „Kres czasów”, „Ostatnia nadzieja” i „Odzyskany los”.

To wyjątkowe, pełne emocji spotkanie prowadziła dyrektor biblioteki Anna Adamczyk.

Marzena Rogalska licznie zebranym uczestnikom spotkania - z właściwą sobie ekspresją - opowiedziała o swoich dziennikarskich początkach i debiucie pisarskim. Najczęściej kariera dziennikarza zaczyna się od radia, a u niej było inaczej, gdyż najpierw trafiła w 1995 roku do telewizji, do krakowskiego oddziału TVP, gdzie prowadziła magazyn filmowy. Później przez wiele lat współpracowała z radiem  RMF FM, następnie z Radiem Kolor. Sama przyznała, że radio od zawsze było dla niej medium magicznym, dlatego od kilkunastu lat prowadzi autorskie audycje w Radio Złote Przeboje. Przez blisko 12 lat była związana z TVP 2. We wrześniu 2021 roku wróciła do prowadzenia kultowego talk-show „Miasto kobiet” w TVN Style. Jako pisarka zadebiutowała w 2016 r.,  a jej „Wyprzedaż snów” zyskała duże grono oddanych czytelników. Kiedy padło pytanie, skąd pisarka czerpała inspirację na kreację bohaterów, to podkreśliła, że wiele jej dała praca w telewizji i możliwość słuchania ludzi. Ich historie, choć czasami wydają się bardzo skomplikowane, często miały swój pierwowzór w doświadczeniach realnych ludzi. Dyrektor Biblioteki odwołując się do fragm. książki „Czas tajemnic” Marzeny Rogalskiej: „Każdy, powiadam, każdy człowiek na świecie potrzebuje, żeby ktoś dał mu swój czas, swoją uważność i miłość. Wtedy zdarzają się prawdziwe cuda”, podkreśliła, że autorka budując w swoich powieściach relacje między bohaterami pozwala czytelnikowi odkryć wartość bezinteresownej przyjaźni, wzajemnej lojalności i budowania więzi, bez względu na wiek, status społeczny i przeżyte osobiste dramaty.

Z Marzeną Rogalską trudno było się rozstać. Zwłaszcza, że z wielką przyjemnością słuchało się pełnych humoru i ciepła wypowiedzi autorki o swoich książkach, pasjach, pracy i rodzinie. Długa kolejka po autografy była dla obecnych na spotkaniu okazją do wspólnej fotografii, choć krótkiej rozmowy o jej nowej roli. Roli pisarki i nie tylko.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka Twoich potrzeb”, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-09-27 13:57:41przez:
Opublikowano:2022-09-27 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:102

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.