Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie w dniu 11 sierpnia 2022 r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

W dniu 11 sierpnia 2022 r. cztery klubowiczki spotkały się, aby dyskutować na temat książki Magdaleny Witkiewicz pt.: „Ballada o ciotce Matyldzie”.

„...metoda po trupach do celu nie popłaca, bo w końcu możesz sama zostać z tymi trupami, po których deptałaś. A to niezbyt przyjemne…” .

Tytułowa Matylda jest dobrą kobietą, która pomaga i ufa każdemu, i tego samego chce nas nauczyć. Powieść zaczyna się w momencie, gdy ciotka Matylda przekazuje swoją działalność siostrzenicy i umiera. Czy Joanka spełni oczekiwania starszej Pani? Po śmierci ciotki świat Joanki staje do góry nogami. Do tego los postawił przed nią wiele wyzwań. Żeby dowiedzieć  jak potoczy się życie bohaterki, z kim będzie dzielić smutki i radości, musicie koniecznie sięgnąć po lekturę, która jest pełną ciepła i humoru książką o sile kobiet. Mimo wielu problemów i rozczarowań autorka udowadnia nam, że warto walczyć o swoje szczęście i marzenia.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-08-29 14:14:30przez:
Opublikowano:2022-08-29 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:153

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.