Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie w dniu 7 czerwca 2022r.

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

„Cichy wielbiciel” Olgi Rudnickiej
 oraz „Nie gaś światła” Bernarda Miniera na czerwcowym spotkaniu DKK

7 czerwca 2022 r. 11 klubowiczek dyskutowało o stalkingu – formie przemocy polegającej na uciążliwym nękaniu. „Cichy wielbiciel” Olgi Rudnickiej to pierwsza w Polsce książka podejmująca ten temat. Powstała przy pomocy psychologa Adama Straszewicza, założyciela strony www.stopstalking.pl. Książka zawiera bardzo konkretne przesłanie. Historia Julii, która z pełnej radości życia dziewczyny zmieniła się w zaszczutą ofiarę cichego wielbiciela, to przestroga dla wszystkich, że ofiarą stalkingu może paść każdy. A prześladowcą może się okazać ktoś zupełnie niepozorny, ktoś, na kogo nie zwróciliśmy uwagi, kogo nawet nie widzieliśmy. Z pozoru zwyczajny człowiek – uprzejmy, lubiany przez sąsiadów – może być żyjącym we własnym świecie psychopatą. „Cichy wielbiciel” to nie tylko wnikliwe studium przypadku stalkingu, lecz także przestroga przed zamieszczaniem w Internecie prywatnych informacji oraz zdjęć. Dziś, kiedy niemal każdy jest posiadaczem konta na facebooku, na którym zamieszcza najbardziej osobiste wiadomości, o wiele łatwiej paść ofiarą przestępcy, który już nie musi wysilać się, by poznać nasz adres zamieszkania, aktualne miejsce pobytu, zainteresowania, godziny oraz miejsce pracy, zdobyć nasze zdjęcia i in. Warto o tym pamiętać.

 

„Nie gaś światła” Bernarda Miniera to thriller o manipulacji i granicach psychicznej wytrzymałości osaczonego człowieka. Książka pochłania czytelnika już od pierwszych stron, czasami wręcz przeraża, ale brnie się dalej i dalej, aby odkryć kto stoi za wyjątkowo perfidnym nękaniem Christine? Życie dziennikarki zamienia się w piekło: seria niepokojących zdarzeń sprawia, że bohaterka traci wiarygodność otoczenia oraz szacunek, miota się zdezorientowana, nie rozumiejąc co się wokół niej dzieje, kim jest jej wróg i jakie ma zamiary, coraz bardziej popada w obłęd. Z drugiej strony czytelnik zastanawia się, czy śledztwo, prowadzone przez komisarza Martina Servaza, ma związek z sytuacją, w jakiej znalazła się Christine? Czytelnik wielokrotnie zastanawia się, kto tam naprawdę stoi za prześladowaniem młodej kobiety. Podejrzenia ciągle się zmieniają. Minier stworzył powieść niebanalną i pełną zagadek. Polecamy ją wszystkim, którzy lubią ciekawe i nietuzinkowe rozwiązania. Warto przeczytać!

     
     

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-06-17 12:58:32przez:
Opublikowano:2022-06-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:65

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.