Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Biblioteka Publiczna we Włoszczowie
  ul. Kościuszki 11
  29 - 100 Włoszczowa

Spotkanie autorskie z Joanną Jax w Kurzelowie

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

W dniu 25 maja 2022 r. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie Filia w Kurzelowie mieliśmy ogromną przyjemność gościć znaną pisarkę Joannę Jax. 

Autorka mieszka w Olsztynie i oprócz pisania interesuje się grafiką komputerową. W przeszłości pracowała w korporacji finansowej, zajmowała się również malowaniem na szkle. Obecnie głównie pisze, bo to sprawia jej największą przyjemność, ani przez minutę nie żałowała, że porzuciła stabilną posadę na rzecz niewiadomego.

Pierwsza książka Joanny Jax pt.: „Dziedzictwo von Becków” pojawiła się na rynku wydawniczym w 2014 r. i od razu podbiła serca czytelników. Pani Joanna opowiadała o początku kariery pisarskiej, trudnej sztuce researchu, radości, jaką daje jej jazda samochodem i wenie, która prowadzi czasem do przypalonych garnków. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, skąd wziął się pseudonim Joanna Jax i Patrycja May, a także kto jest pierwszym recenzentem jej książek. Autorka zaczęła marzyć o pisarstwie już w szkole podstawowej, ale jej droga potoczyła się inaczej. Jednak pasja nie dawała o sobie zapomnieć. Joanna Jakubczyk układała i przechowywała historię prawie przez dwie dekady. O swoim niespełnionym marzeniu opowiedziała w końcu swojej przyjaciółce, która pchnęła Joannę do działania.

Autorka zaprezentowała także swoją najnowszą dwutomową powieść pt.: „W pogoni za nazistą”. Pani Joanna Jax mówiła również, że nie pisze tylko dla tych, którzy lubią historię, tylko dla tych, co jej nie lubią. Pisze tak, by trafić w gust czytelników, którzy do tej pory omijali literaturę historyczną szerokim łukiem.

Spotkanie autorskie było wspaniałą ucztą dla miłośników jej literatury. Historia naszego gościa była również inspiracją do posiadania marzeń i odwagi w ich realizacji, a także nie przejmowania się nieuzasadnioną krytyką.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, dofinansowanego ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-31 13:54:31przez:
Opublikowano:2022-05-31 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:64

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.