Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek”
Drodzy Rodzice!
Jeżeli Wasze dzieci urodzone są w latach 2015 – 2018 i nie przystąpiły jeszcze do akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, to macie szansę to nadrobić. Wyprawki czytelnicze czekają!
Drogi Czytelniku mamy dla Ciebie niespodziankę!
100. rocznica urodzin poety
Krzysztof Kamil Baczyński urodził się 21 stycznia 1921 r. Należał do pokolenia urodzonego w wolnej i niepodległej ojczyźnie, które po latach nazwano Kolumbami.
W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zostały zorganizowane zajęcia dla dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 przy ulicy 1 Maja. Spotkanie odbyło się na zasadzie webinarium. Bibliotekarka zachęciła maluchów do odwiedzin w bibliotece oraz do udziału w programie Książka na start. Następnie przeczytała bajkę pt.: „Chłopiec, który wołał o pomoc” opowiadającą o pastuszku Jurku. Jeszcze tego samego dnia dzieci wykonały rysunki do usłyszanej historii. Prace można oglądać w Filii dla Dzieci.
Brawo dla Jakubka!!!. W Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie kolejny mały czytelnik odebrał dyplom w akcji „Mała Książka –Wielki Człowiek”. Jakub Michałek wytrwale zbierał naklejki na karcie małego czytelnika i w nagrodę został uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Bardzo dużo osób pyta o książki z motywem II wojny światowej. Ich akcja dzieje się w najbardziej okrutnych czasach, opowiadają historie prawdziwych osób, a innym razem postacie są fikcyjne, za to zawierają emocje, które idealnie odzwierciedlają to, co się wtedy działo. Takie książki uczą pokory, docenienia spokoju, w jakim mamy szczęście żyć, pokazują, jak często nasze problemy są błahe, przywracają równowagę. Te powieści są niezwykle potrzebne, a każda z nich zapada głęboko w pamięć. Na półkach włoszczowskiej biblioteki odnaleźć można wiele interesujących tytułów. Poniżej prezentujemy te najbardziej poczytne: