Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Zabawa z Neciem w Internecie”

19 lutego 2013 roku w Bibliotece odbyły się zajęcia z przedszkolakami poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych użytkowników Internetu.

 

 

 

Spotkanie na temat bezpieczeństwa w Internecie było podzielone na dwie części. Pierwsza odbyła się w Wypożyczalni dla Dzieci, a druga w Czytelni Internetowej.

Luty jest miesiącem Bezpiecznego Internetu. W Polsce od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć komputerową, a głównym partnerem jest Fundacja Orange. Biblioteka Publiczna już od kilku lat bierze udział w tej akcji.

Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 przy ul. 1 Maja. Zabawy miały na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi informacjami dotyczącymi Internetu. Dzieci bawiły się doskonale, tworząc z wełny sieć komputerową. Następnie rozdano im rysunki klawiatur, na których miały zaznaczyć literki wyrazów NECIO i RYBA. Kolejnym zadaniem było pokolorowanie wybranego obrazka – Robota Necia oraz sieciaków Netki i Spociaka. Dzieci poradziły sobie wspaniale, bardzo starannie wykonały swoje ilustracje.

Przedszkolaki obejrzały również kreskówki „Owce w sieci”, których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Zakończenie każdej bajki zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Dzieci zobaczyły odcinek „Pepla” o wyłudzaniu danych osobistych i informacji majątkowych, „Bekanie” o tym, że Internet zawsze pamięta nasze błędy z przeszłości oraz „ Białe owce” o dyskryminacji i rasizmie w sieci.

W trakcie spotkania słuchano piosenek Necia, odtwarzanych z płyty CD.

Natomiast w Czytelni Internetowej dzieci poznały stronę internetową www.necio.pl . Gry, które są proponowane na tej stronie, uczą najmłodszych internautów spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia, używania myszki komputerowej i klawiatury, a także rozwijają u dzieci zmysł obserwacji. Gry są przystosowane dla maluchów w taki sposób, że poznają krok po kroku arkana bezpiecznego poruszania się po sieci.

Jak dzieci bawiły się na spotkaniu możemy zobaczyć na zdjęciach...

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk