Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Książka na start

start0925

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie i filie w Koniecznie, Czarncy, Kurzelowie biorą udział w projekcie „ Z książką na start”. Dzieci urodzone w 2016 roku, które odwiedzą Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie oraz Filie, otrzymają kartę biblioteczną oraz książkę na start w prezencie.

 

 

IBUK Libra

libra logo poziom

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl/

Czytaj więcej...

Oferta lekcji bibliotecznych dla szkół

Lekcje2018

Sobotnia Bajkolandia

Bajkolandia2019

Zakup nowości wydawniczych

zakup0119

Wiwat Kobiety!

logowiw0320

logowiw0320

W dniu 19 marca maluchy z Przedszkola Samorządowego Nr 3 przy ulicy 1 Maja zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Oprócz bibliotekarek obejrzały go pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunkami. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły z pomponami. Na koniec wszystkim paniom podarowały piękne kwiaty z papieru.

Czytaj więcej...

Projekt „Kodowanie w Bibliotece”

DSC 0333

DSC 0333

Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny, umożliwiający naukę podstaw kodowania. Nasza biblioteka otrzymała:

• trzy tablety,

• trzy gry edukacyjne Scottie Go!

• trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą edukacyjną i kompletem fiszek do maty).

Czytaj więcej...

ULUBIENI PISARZE

logoulub0318

logoulub0318

W dniach 13 i 14 marca w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia poświęcone pisarzom. Dzieci z klas: I i II tworzyły wystawkę książek swoich ulubionych pisarzy, rozwiązywały zagadki i rebusy oraz czytały samodzielnie wybrane teksty.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dietetykiem

Dietetyczka

Dietetyczka

Jak ważne jest zdrowe odżywianie, można było dowiedzieć się podczas spotkania z Eweliną Drożdżowską – dietetykiem kliniczno-sportowym.

Spotkanie odbyło się 7 marca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Tematem przewodnim były „Zasady zdrowego odżywiania oraz umiejętność czytania etykiet” ze zwróceniem uwagi na substancje szkodliwe występujące w żywności. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania Pani Ewelina zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny jeść w proporcji 2/3 warzyw i 1/3 owoców. Warzywa powinny znajdować się w każdym naszym posiłku. Uczestnicy dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani Ewelina pokazała jak wybierać, jak odczytywać skład i porównywać produkty, korzystając ze strony internetowej czytaj skład.

Czytaj więcej...

Dzień Bezpiecznego Internetu ze szkołą z Czarncy

CZARNCADBI

CZARNCADBI

W dniu 5.03.2019 roku Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy. Dzieci udały się do Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchały informacji dotyczących zebranych eksponatów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści jak dawniej mieszkano i czym się zajmowano na wsi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się hełmy wojskowe i zwierzęta. Dzieci zadawały pytania i próbowały odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów np.: cepa, maglownicy.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 56

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk