Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka nieczynna!

czytelnicy1012

 

IBUK Libra

libra logo poziom

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie wykupiła dostęp do wybranych publikacji w IBUK LIBRA

http://libra.ibuk.pl/

Czytaj więcej...

Wykład w Bibliotece

Wyklad17102018

Sobotnia Bajkolandia

Bajkolandia2019

Oferta lekcji bibliotecznych dla szkół

Lekcje2018

Zakup nowości wydawniczych

zakup

Grupa Krasnali w Bibliotece

logokrasnale

logokrasnale

Dnia 11 października Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziła grupa Krasnali z Przedszkola Samorządowego nr 2. Dzieci zwiedziły Izbę Regionalną Ziemi Włoszczowskiej, gdzie poznały historię eksponatów i dowiedziały się do czego służyły. Następnie w Filii dla Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej związanej z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Po wysłuchaniu legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, rozmawiały o dawnej i dzisiejszej stolicy Polski oraz o tym czym dla każdego Polaka jest wolność. W grupach tworzyły wyrazy z rozsypanki literowej: Polska, Flaga, Hymn, a następnie układały godło Polski. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie wyśmienicie.

Czytaj więcej...

Komputer nie taki str@szny – warsztaty komputerowe dla seniorów

logokomp1012

logokomp1012

Dnia 10 października 2018 roku w Czytelni Internetowej rozpoczęła się X edycja warsztatów komputerowych dla seniorów pod hasłem „Komputer nie taki str@szny”. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Podczas kursu seniorzy poznają podstawy korzystania z komputera oraz Internetu. Uczą się m.in. obsługi myszki i klawiatury, pisania dokumentu tekstowego, zakładania konta pocztowego, używania poczty elektronicznej oraz wyszukiwania informacji w sieci. Ponadto zapoznają się z serwisem społecznościowym Facebook. Uczestnicy warsztatów będą mieć także okazję do zdobycia innych umiejętności oraz przekonania się, że jeden komputer daje wiele możliwości.

Warsztaty komputerowe są bezpłatne. Mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Czytaj więcej...

„Polska – moja Ojczyzna”

logolek1011

logolek1011

W piątek 5 października Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie klas II, III i IV ze Szkoły Podstawowej w Komornikach. Po zwiedzeniu biblioteki uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Polska – moja Ojczyzna”. Były to warsztaty zorganizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczestnicy wysłuchali legendy „ O Lechu, Czechu i Rusie”. Następnie rozmawialiśmy o legendzie i symbolach narodowych. Dzieci zobaczyły jak zmieniał się wygląd godła na przestrzeni wieków. Wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, której hasłem był Orzeł Biały. Uczniowie pracowali także w grupach zaznaczając na mapie dawne oraz obecną stolicę Polski. Dowiedzieli się również o tym, ile lat Polska była pod zaborami, jak wyglądało życie ludzi, którzy musieli podporządkować się zaborcom. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć teczkę sztubaka czyli plecak ucznia z lat 20.

Czytaj więcej...

Książka na start

start0925

Biblioteka Publiczna we Włoszczowie i filie w Koniecznie, Czarncy, Kurzelowie biorą udział w projekcie „ Z książką na start”. Dzieci urodzone w 2015 roku, które odwiedzą Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie, otrzymają kartę biblioteczną oraz książkę na start w prezencie.

 

 

Strona 1 z 51

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk