Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z książką w przedszkolu

20 lutego pracownica Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 2 we Włoszczowie.

 

 

 

 

Bibliotekarkę gościły dzieci z grupy Smerfów oraz Krasnoludków. Na początku spotkania dzieci opowiadały wszystko to, co wiedzą o bibliotece: co się w niej znajduje, po co do niej chodzimy i co możemy w niej robić.

Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.: „O Jeżyku i jego dobrym serduszku”, autorstwa Anny Grzywy ze zbiorku bajek terapeutycznych. Kształtują one wrażliwość dzieci, pomagają zrozumieć emocje i uczą, jak wyrażać uczucia. Przygody, które przeżywa mały Jeżyk, pozwalają dzieciom odkryć różnice między dobrem a złem, rozwijają empatię i pokazują, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Opowiadanie bardzo podobało się przedszkolakom, które trafnie wyciągnęły z niego wnioski.

Dzieci obejrzały również książki, które przyniosła ze sobą pani Kasia. Największe emocje wzbudziła książka pt.: „Witamy w cyrku”, której ilustracje mogły oglądać przez specjalne okulary 3D. Przedszkolakom podobała się również publikacja pt.: „Michał jedzie do dżungli”. To wesoła historia, w której dzieci mogły wziąć udział, przyczepiając kolorowe magnesiki dołączone do książeczki.

Na zakończenie spotkania pani Kasia otrzymała piękny kwiat z papieru. Zrobione zostały pamiątkowe zdjęcia, a dzieci obiecały, że niebawem odwiedzą bibliotekę.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk