Wakacyjne zajęcia dla dzieci

logowak0709

W dniach od 24 czerwca do 4 lipca Biblioteka Publiczna w Koniecznie oraz Filia Domu Kultury w Koniecznie prowadziły wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży , które pozwoliły na kreatywne i wesołe spędzenie wolnego czasu.

W pierwszym dniu wakacyjnych zajęć dzieci spotkały się z przedstawicielem KPP we Włoszczowie - sierż. szt. Michałem Siwkiem. Z panem policjantem rozmawiały o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji m.in. o tym jak należy korzystać ze zbiorników wodnych, w których zamierzamy się kąpać, co należy zrobić gdy zaatakuje nas pies i jak zareagować jeśli będzie zaczepiał nas ktoś nieznajomy . W pierwszym tygodniu dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych, podczas których malowały farbami nadmorski pejzaż. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia muzyczne prowadzone przez pana Rafała Bednarczyka. Dowiedziały się jak nazywają się poszczególne instrumenty i do jakiej rodziny instrumentów należą, mogły również na nich zagrać. Uczestnicy tego spotkania wzięli udział w muzycznych zgadywankach, które polegały na odgadywaniu znanych utworów i ich wykonawców granych przez pana Rafała. Podczas warsztatów tanecznych dzieci poznały podstawowe kroki taneczne i rozwinęły swoje umiejętności ruchowe. Dużą atrakcją dla uczestników zajęć okazał się turniej gier FIFA na PlayStation, w którym nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był darmowy bilet do kina. Podczas wakacyjnych spotkań dopisała ładna, słoneczna pogoda, więc większość zabaw i gier sportowych odbywała się na boisku szkolnym. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w darmowych seansach dla dzieci w kinie ,,MUZA” oraz korzystały z pływalni na basenie ,,NEMO” we Włoszczowie. Uwieńczeniem naszych wakacyjnych spotkań było wspólne grillowanie i zabawy na świeżym powietrzu. Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci, spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i jednocześnie przyjemną i wesołą zabawą.