Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK w Kurzelowie

instytut new

 
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

Majowe spotkanie DKK odbyło się w dniu 31.05.2019. Tym razem sięgnęłyśmy po książkę Sharon Owens pt: „Herbaciarnia pod Morwami”. W spotkaniu DKK udział wzięło 6 klubowiczek.

Akcja powieści umiejscowiona jest w Belfaście, gdzie przy ulicy Morwowej znajduje się herbaciarnia znana z doskonałych deserów, prowadzona przez małżeństwo. Daniel realizuje się w kuchni, a Penny marzy, żeby wreszcie w jej życiu coś się wydarzyło. Do herbaciarni przychodzą liczni mieszkańcy- niespełniona artystka, która pisze listy miłosne; zdradzona żona, która walczy z nadwagą i chce się zemścić na mężu; samotna kobieta poszukująca swego ukochanego sprzed 20 lat. Przedstawiona galeria ciekawych postaci to ich zwyczajne życie, problemy znane od zawsze, niespełnione marzenia, znużenie życiem, zdrady.

Herbaciarnia pod Morwami ma zarówno wiele mocnych jak i słabych stron. Powieść czytało się nam dobrze, były nawet momenty, w których byłyśmy ciekawe co będzie dalej. Utwór ten nie jest wymagający, ale za to pozwalający się odprężyć. Książka rozgrzewa i pokrzepia, nie zmusza do myślenia ale pokazuje, że czasem warto wziąć życie w swoje ręce zamiast pozwolić mu tylko przeciekać przez palce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk