Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Walentynki w Bibliotece

14 lutego w Dniu Zakochanych Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 przy ul. 1 Maja.

 

 

 

 

 

Choć walentynki nie są naszym tradycyjnym polskim świętem, to każdego roku coraz więcej osób je obchodzi. Jest to bardzo miły dzień, w którym nie szczędzimy sobie ciepłych słów.

Na początku spotkania dzieci poznały historię św. Walentego, patrona wszystkich zakochanych. Następnie wysłuchały wiersza pt.:„Bławatek” autorstwa Adama Asnyka na podstawie którego odpowiadały na pytania. Dzieci wysłuchały również krótkiego opowiadania pt.: „Zakochany Pióropusz”. Jest to historia młodego samotnego wiewióra, który postanowił znaleźć towarzyszkę na dobre i złe chwile. Na szczęście po długich poszukiwaniach Pióropusz znalazł bardzo miłą wiewiórkę z którą żyli długo i szczęśliwie.

Na koniec spotkania dzieci pokolorowały walentynkowe serca. Niektóre z nich zabrały je ze sobą, aby obdarować swoich rodziców.

Natomiast w Czytelni Internetowej dzieci miały narysować w programie Paint walentynkowe serce, zadanie to okazało się nie takie proste, ale przedszkolaki świetnie się bawiły. Potem grały w walentynkowe gry na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci.

 

A jak mali milusińscy bawili się podczas walentynkowego spotkania w Bibliotece możemy obejrzeć na zdjęciach...

 

.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk