Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie”

logokol0611

logokol0611

Przedszkolaki z Przedszkola z Kurzelowa uczestniczyły w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania, który w tym roku był organizowany pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom-wychowanie przez sport i czytanie”. W ramach tej akcji na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola gościliśmy Panią Agnieszkę Michałek trenerkę kolarzy klubu Domin Sport.

Na początku dzieci wysłuchały bajki Schneider L pt: „Zosia uczy się jeździć na rowerze”. Następnie przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały ciekawostek związanych z kolarstwem, oglądały profesjonalny rower kolarski oraz akcesoria w wyposażeniu roweru. Pani Agnieszka opowiadała także jak można zostać kolarzem oraz jak wyglądają treningi. Zaprezentowała również dzieciom strój, w jaki powinien być wyposażony każdy kolarz. Wskazała, że najważniejszym elementem tego stroju jest kask. Przedszkolaki dowiedziały się też, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz jak pozytywnie wpływa na zdrowie ten sport.

Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi kolarze i wsiąść na rower kolarski.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk