Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie

logospotkanie0529

logospotkanie0529

We wtorek 28 maja w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie dwie klasy V z włoszczowskich szkół uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i dziennikarką panią Barbarą Gawryluk. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach i o tym jak powstawały. Przekonywała dzieci, że wszystkie historie jakie opisała zdarzyły się naprawdę. Najwięcej uwagi poświęciła książce pt.: „Dżok. Legenda o psiej wierności”, wpisanej na Złotą Listę Fundacji ABC. Sięgnęła tu po historię, która wydarzyła się w Krakowie, a dotyczyła pewnego kundelka, oczekującego miesiącami na swego pana, który nie przeżył zawału. Wierność psa poruszyła mieszkańców Krakowa, którzy po jego śmierci postawili mu pomnik.

 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Każdy uczeń mógł poprosić o autograf i zakupić książkę pisarki. Spotkanie zorganizowane zostało przez Fundację Centrum Edukacji dla Rozwoju we współpracy z Biblioteką Publiczną we Włoszczowie w ramach zadania publicznego "A my czytamy", współfinansowanego ze środków Gminy Włoszczowa.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk