Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Świętokrzyskie czeka na Ciebie”

logowarsztaty0515

logowarsztaty0515

W poniedziałek 13 maja w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyła się kampania informacyjno – edukacyjna dotycząca ochrony powietrza atmosferycznego „Świętokrzyskie czeka na Ciebie”. Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Kampania rozpoczęła się spektaklem pt.: „Rajska wyspa”, odegranym przez aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Tematem były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza i segregacją odpadów. Uczniowie klas drugich z ZPO nr 1 brali czynny udział w spektaklu, w czasie którego dowiedzieli się wiele na temat ochrony środowiska. Uczyli się także segregacji śmieci.

Kolejna grupa uczniów tym razem klas czwartych ZPO nr 2, brała udział w warsztatach „Ochrona powietrza”. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się czym jest smog, odnawialne źródła energii i jak badać czystość. Ciekawa prelekcja i doświadczenia pogłębiła ich wiedzę z tej dziedziny. Oprócz tego uczniowie chętnie brali udział w konkursie wiedzy o ekologii „Koło fortuny”, układali puzzle i malowali plakaty. Mieli również dostęp do tabletów z aplikacjami o ekologii. Za udział w konkursach uczniowie otrzymali ciekawe nagrody i gadżety.

W ramach kampanii odbył się wykład Piotra Siergieja z Polskiego Alarmu Smogowego „Jak rozwiązać problem niskiej emisji w Polsce. O smogu i innych zagrożeniach.” Uczestniczyła w nim młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. gen. W. Sikorskiego we Włoszczowie. Tematy poruszane na prelekcji to: smog oraz inne zanieczyszczenia powietrza, jego wpływ na środowisko i zdrowie ludzi. Uczestnicy dowiedzieli się również o możliwości dofinansowania do nowych źródeł ciepła.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk