Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logoksi0408

logoksi0408

W dniach 3 i 4 04. 2019 r. w Filii Biblioteki Publicznej w Czarncy odbywały się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Uczniowie z klas I i II wspólnie tworzyli wystawkę ulubionych książeczek, odgadywali zagadki oraz czytali fragmenty wybranych tekstów.

W dniu 4 kwietnia BIBLIOTEKĘ odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego, które zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały wierszy polskich poetów, odgadywały zagadki oraz rywalizowały w układaniu puzzli a także ćwiczyły swoją sprawność w zabawie z rzutkami Scooby –Doo.

Młodzi czytelnicy brali również udział w plebiscycie na ulubioną książkę. Najwięcej głosów zdobyły : „Opowieści z Narnii”, „Harry Potter”, „Charlie i fabryka czekolady”. Inne wymieniane tytuły to: „Chłopcy z Placu Broni”, „Piraci”, „Zwierzęta świata”, „Kocięta”, „Nela i skarby Karaibów”, „Scooby Doo”, „Baśniobór”, „W pustyni i w puszczy”, „Smerfy”, „Siedem pieczęci”, „Garfield” oraz wiersze autorstwa Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk