Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

logomie0403

logomie0403

Co roku 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto to upamiętnia urodziny znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena i ustanowione zostało w celu wspierania i promowania pięknej literatury dla najmłodszych. Tego dnia bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Koniecznie odwiedziła uczniów oddziału ,,0” Szkoły Podstawowej w Koniecznie, aby razem z nimi włączyć się do obchodów tego święta.

Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać źródło pochodzenia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz opowiedzieć o swoich ulubionych książeczkach. Z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące książkowych bohaterów oraz znakomicie poradzili sobie z dopasowaniem odpowiednich rekwizytów do znanych bajek. Dzieci losowały z koszyczka karteczki na, których były tytuły popularnych bajek, baśni i wierszyków z błędami. Zadaniem dzieci było odgadnięcie poprawnego tytułu. Uczniowie wysłuchali również utworu H.CH. Andersena pt.:"Księżniczka na ziarnku grochu". Zajęcia przebiegły w wesołej atmosferze, a dzieci obiecały, że niebawem odwiedzą bibliotekę wraz z rodzicami.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk