Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tydzień z Internetem 2019

logotyd0401

logotyd0401

W dniach 25 – 31 marca 2019 roku odbył się Tydzień z Internetem (Get Online Week), czyli ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości oraz siły Internetu. Motyw przewodni tegorocznej edycji brzmiał: świadome korzystanie z informacji.

Sieć, to bogactwo wiedzy, które daje nam niezliczone korzyści w niemal każdej dziedzinie życia. Jednak wiele informacji, docierających do nas z Internetu, jest nieprawdziwych i niebezpiecznych. Warto wiedzieć, jak się w tym wszystkim odnaleźć. Dlatego w ramach kampanii odbyły się dwa spotkania, po jednym dla seniorów i dzieci, podczas których zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy przekonali się, że warto korzystać z niezliczonych zasobów wiedzy, które oferuje nam Internet, tak aby nasze życie było lepsze, bogatsze i wygodniejsze. Surfowanie w sieci, to również świetna zabawa, z którą nierozerwalnie powinien wiązać się temat świadomego i bezpiecznego używania Internetu.

Podczas zajęć seniorzy dowiedzieli się, jak bardzo informacje z sieci wpływają na sposób odbierania rzeczywistości oraz jakie konsekwencje społeczne przynosi rozpowszechnianie się nieprawdziwych wiadomości – tzw. „fake newsów”. Znalazł się również czas na zabawę – wirtualną podróż po różnych miejscach na świecie - za pomocą między innymi serwisu internetowego Mapy Google. Umożliwia on wyszukiwanie i oglądanie obiektów, map, zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi, panoramicznych widoków z poziomu ulic (Street view) oraz planowanie trasy podróży samochodem, transportem publicznym, rowerem, pieszo, czy samolotem.

W ramach akcji bibliotekarki również odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Razem z przedszkolakami, wykorzystując materiały edukacyjne, starały się odkryć czym jest Internet, a także rozmawiały na temat szans i zagrożeń w sieci. Zdobyta wiedza została utrwalona podczas wspólnych zabaw.

Udział w spotkaniach pomógł zrozumieć uczestnikom kampanii, jak ważnym narzędziem w ich rękach jest Internet, a także jak z niego mądrze korzystać.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk