Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Światowy Dzień Wody

sdw0325

sdw0325

Światowy Dzień Wody obchodzony corocznie 22 marca jest doskonałą okazją, aby przypomnieć jak istotna w życiu człowieka jest woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów . Tego dnia gośćmi Biblioteki Publicznej w Koniecznie były przedszkolaki, które uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematowi wody.

W ramach zajęć dzieci miały okazję poznać kilka ciekawostek związanych z występowaniem wody na naszej planecie. Wspólnie odgadywały zagadki słuchowe oraz za pomocą globusa wysunęły wnioski, że na Ziemi jest o wiele więcej wody niż lądów, dlatego jest ona nazywana ,,błękitną planetą”. Rozmawiały również o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić. Wysłuchały opowiadania H. Bechlerowej „Przygoda kropelki wody”, do którego układały historyjkę obrazkową zgodną z wydarzeniami z opowiadania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z kropelką wody do pokolorowania.

Celem zajęć było ukazanie dzieciom znaczenia wody , poznanie sposobów na oszczędne korzystanie z wody oraz uświadomienie, że są miejsca na świecie w , których ludzie cierpią z powodu braku wody.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk