Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z dietetykiem

Dietetyczka

Dietetyczka

Jak ważne jest zdrowe odżywianie, można było dowiedzieć się podczas spotkania z Eweliną Drożdżowską – dietetykiem kliniczno-sportowym.

Spotkanie odbyło się 7 marca w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Tematem przewodnim były „Zasady zdrowego odżywiania oraz umiejętność czytania etykiet” ze zwróceniem uwagi na substancje szkodliwe występujące w żywności. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania Pani Ewelina zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny jeść w proporcji 2/3 warzyw i 1/3 owoców. Warzywa powinny znajdować się w każdym naszym posiłku. Uczestnicy dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani Ewelina pokazała jak wybierać, jak odczytywać skład i porównywać produkty, korzystając ze strony internetowej czytaj skład.

Warto dodać, że prawidłowo zbilansowana dieta jest podstawowym warunkiem utrzymania nie tylko prawidłowej wagi, ale przede wszystkim odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i w profilaktyce wielu chorób, w tym nowotworowych. Interesujący wykład połączony był z prezentacją multimedialną i dyskusją na temat zasad prawidłowego odżywiania. Dzięki Pani Ewelinie znacznie wzrosła świadomość zasad prawidłowego żywienia. Spotkanie było bardzo ciekawe, a do tematu z pewnością będziemy wracać w przyszłości, bo to, co jemy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nasze przyzwyczajenia żywieniowe nie zawsze odpowiadają potrzebom naszego organizmu Zdaniem żywieniowców powinniśmy zwracać uwagę na to, co jemy, a odżywiać się zdrowo powinniśmy w każdym okresie życia.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk