Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Bezpiecznego Internetu ze szkołą z Czarncy

CZARNCADBI

CZARNCADBI

W dniu 5.03.2019 roku Bibliotekę Publiczną we Włoszczowie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy. Dzieci udały się do Izby Regionalnej Ziemi Włoszczowskiej, gdzie wysłuchały informacji dotyczących zebranych eksponatów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści jak dawniej mieszkano i czym się zajmowano na wsi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się hełmy wojskowe i zwierzęta. Dzieci zadawały pytania i próbowały odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów np.: cepa, maglownicy.

Po zwiedzeniu Izby uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpiecznego internetu. Poznały stronę internetową sieciaki.pl, która jest przeznaczona dla młodych użytkowników internetu. Gry, które są zaproponowane na tej stronie uczą spostrzegawczości, logicznego i kreatywnego myślenia oraz rozwijają zmysł obserwacji. Dzieci rozwiązywały zadania i quizy dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Podczas zajęć rozmawiały z bibliotekarką na temat możliwości i zagrożeń, jakie daje internet oraz zapoznały się z zasadami, jakimi należy kierować się podczas korzystania z sieci. Podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i internetem.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk