Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie DKK

nprczLogo DKK 170x170InstytutK

colageluty2019

colageluty2019
                  Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
                   w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie
                                              w dniu 25 lutego 2019 r.

 

Dyskusyjny Klub Książki działa pod patronatem Instytutu Książki

 

Jedenaście osób wzięło udział w lutowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Tematem dyskusji była książka Kate Atkinson „Kiedy nadejdą dobre wieści?”

czarna

czarna

Kiedy nadejdą dobre wieści jest znakomicie napisaną książką. To kryminał, ale nietypowy, na co uwagę zwróciło większość klubowiczek. W powieści ważniejsze od śledztwa staje się to, co dzieje się w duszy bohaterów. Akcja powieści może nie pędzi, ale mamy okazję poznać motywację postępowania postaci czy ich uczucia. Każdego z bohaterów Kate Atkinson stworzyła z niezwykłą precyzją, tak że stają się oni dla czytelnika wiarygodni, wzbudzając wiele emocji. Można się z nimi zidentyfikować, polubić ich bądź znienawidzić, z pewnością zrozumieć. Oglądamy ludzi, którzy wiele przeszli, zostali doświadczeni przez los i muszą sobie w życiu jakoś radzić. Widzimy ich cierpienie i próby jakie podejmują, by wieść normalne życie. Dlatego tytuł jest tak wymowny.

 Warto podkreślić, że w tekście znajdziemy mnóstwo krótkich, trafiających w sedno komentarzy i podsumować narratora. Dodatkowo autorka wzbogaciła książkę w liczne cytaty, dziecięce rymowanki, powiedzonka i odwołania literackie. Kiedy nadejdą dobre wieści ? to książka, która spodobać się może nie tylko miłośnikom kryminałów, ale także tym czytelnikom, którzy doceniają rozbudowaną warstwę psychologiczną. Polecamy!

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy w dniu 25 marca 2018r.

 

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk