Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Sercem pisane” - spotkanie z Teresą Ostrowską

logoter0226

logoter0226

We wtorek, 19 lutego 2019 r., odbyło się kolejne spotkanie z Teresą Ostrowską, autorką bajek i wierszy dla dzieci i dorosłych. Tym razem autorka zaprezentowała dorosłym czytelnikom tomik poezji „Sercem pisane”. Odczytane przez nią wiersze wzruszyły słuchających, u nie jednego zakręciła się łza w oku, bo wiersze pani Teresy trafiają prosto do serc. „Niech moje słowo proste, Do ludzkich serc dotrze, Niech je ogrzeje, niech wzruszy, Niech pozostawi ślad na duszy”. (T. Ostrowska)

Podczas spotkania autorka opowiedziała o inspiracji do tworzenia poezji, którą odnajduje w tym, co ją otacza: w kwiatach, pięknych widokach, bliskich ludziach. Z ogromnym wzruszeniem poetka opowiedziała o rozczarowaniu światem współczesnym, w którym toczą się nieustanne walki. Zdradziła nam, że większość jej utworów powstaje na zamówienie wnucząt, których pani Teresa ma 9. Wartym odnotowania jest fakt, że autorką ilustracji w książeczkach Pani Teresy jest jej córka Grażyna Ostrowska – Wielgus. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu Spotkanie z Kulturą. Organizatorem tego wydarzenia było Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Gminy Włoszczowa oraz Biblioteką Publiczną.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk