„Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy Razem”

logodzie0225

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

22 lutego 2019r. panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie st. sierż. Monika Jałocha oraz mł.asp. Katarzyna Szczecińska na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola Samorządowego przeprowadziły spotkanie z przedszkolakami, podczas którego przekazywały rady, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz czego należy unikać.

Panie Katarzyna i Monika rozmawiały z dziećmi m.in. o tym, czym są dane osobowe oraz dlaczego nie wolno ich podawać w sieci; dlaczego nie wolno umawiać się z nieznajomymi; jakie mogą być konsekwencje nadmiernej ilości czasu spędzonego przy grach komputerowych, a także by wszelkie podejrzane kontakty, wiadomości, czy sytuacje zgłaszać dorosłym.

Dzieci obejrzały, także krótkie filmiki z cyklu 3…2…1 Internet, które przybliżyły przedszkolakom problem bezpieczeństwa w sieci.

Takie spotkania z najmłodszymi są bardzo istotne, ponieważ już od początku uczą młode osoby dobrych nawyków w sieci oraz jak korzystać z niej bezpiecznie.

Dziękujemy gościom za przybycie i przeprowadzenie interesującego spotkania.