Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Dzień Bezpiecznego Internetu - Działajmy Razem”

logodzie0225

logodzie0225

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

22 lutego 2019r. panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie st. sierż. Monika Jałocha oraz mł.asp. Katarzyna Szczecińska na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola Samorządowego przeprowadziły spotkanie z przedszkolakami, podczas którego przekazywały rady, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz czego należy unikać.

Panie Katarzyna i Monika rozmawiały z dziećmi m.in. o tym, czym są dane osobowe oraz dlaczego nie wolno ich podawać w sieci; dlaczego nie wolno umawiać się z nieznajomymi; jakie mogą być konsekwencje nadmiernej ilości czasu spędzonego przy grach komputerowych, a także by wszelkie podejrzane kontakty, wiadomości, czy sytuacje zgłaszać dorosłym.

Dzieci obejrzały, także krótkie filmiki z cyklu 3…2…1 Internet, które przybliżyły przedszkolakom problem bezpieczeństwa w sieci.

Takie spotkania z najmłodszymi są bardzo istotne, ponieważ już od początku uczą młode osoby dobrych nawyków w sieci oraz jak korzystać z niej bezpiecznie.

Dziękujemy gościom za przybycie i przeprowadzenie interesującego spotkania.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk