Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Zabawy słowem"

loogozab0222

loogozab0222

W czwartek 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest podkreślenie różnorodności językowej świata. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Koniecznie, chcąc uczcić ten dzień, zaprosiła do wspólnej zabawy językowej uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Koniecznie wraz z wychowawczynią.

Na początku spotkania dzieci poznały kilka ciekawostek, dotyczących bogactwa językowego na świecie. Następnie ich zadaniem było odszukanie w słownikach, pojęć podanych przez bibliotekarkę. Uczestnicy zajęć rozwiązywali rebusy obrazkowe oraz głowili się podczas "Łańcucha słownego". Dzieci zmierzyły się również z "Łamańcami językowymi", które są świetną zabawą połączoną z ćwiczeniami logopedycznymi. Wesoło było także podczas odgadywania zagadek obrazkowych. Zadaniem dzieci w tej zabawie było nazywanie przedmiotów na obrazkach, a zadaniem bibliotekarki dopowiadanie innych nazw tego samego przedmiotu, których używa się w innych województwach lub w gwarze. Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali opowiadania logopedycznego pt.: "Żakiet żaby".

Obchody Dnia Języka Ojczystego są okazją aby podkreślić dbałość o kulturę słowa oraz zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk