Sobotnia Bajkolandia

logo1602

W sobotę 16 lutego podczas zajęć Sobotniej Bajkolandii świętowaliśmy Dzień Kota. W Polsce święto obchodzone jest od 2006 roku i ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały historii pt.: „Czarne myszy na koszuli” z książki „Przygody kota Filemona”. Oglądając ilustracje, odgadywały z jakiej bajki pochodzą kotki: Kot Bonifacy, Sylwester, Nermal, Kot Prot i inne. Dzieci dobrze znały tych bajkowych bohaterów. Następnie wykonywały swoje koty ze skarpet, bibuły i cekinów. Sprawiło to dzieciom wiele frajdy.