Bezpiecznie korzystamy z Internetu – zajęcia dla dzieci

logobez0214

Dnia 13 lutego w Bibliotece Publicznej w Koniecznie odbyły się zajęcia poświęcone bezpiecznemu korzystaniu z Internetu przez najmłodszych. Do udziału w zajęciach biblioteka zaprosiła uczniów oddziału "0" Szkoły Podstawowej w Koniecznie wraz z wychowawczynią.

Podczas zajęć dzieci rozmawiały z bibliotekarką na temat możliwości i zagrożeń jakie daje Internet. Podzieliły się również swoimi doświadczeniami związanymi z komputerami i Internetem. Uczestnicy zajęć zagrali w grę ruchową "Tworzymy sieć" oraz wspólnie stworzyli plakat z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania z książki Zofii Staniszewskiej pt.: "Dzieci w sieci dobrych manier", która w przystępny sposób porusza temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w Internecie.

Uczestnicy zajęć w formie zabawy dowiedzieli się o pozytywnych i negatywnych stronach nowoczesnych technologii.