Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Okruchy codzienności” Elizabeth Strout

instytut new

 okruchy

okruchy


DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI
DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

30 stycznia 2019r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie. Sześć klubowiczek dyskutowało o książce Elizabeth Strout pt: „Okruchy codzienności”. Książka składa się z opowiadań, które są ze sobą ściśle powiązane bohaterami, miejscem akcji oraz chronologią.

Akcja powieści toczy się na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w miasteczku Crosby. Gdy poznajemy tytułową bohaterkę Olive jest ona kobietą dojrzałą, chłodną, oschłą, apodyktyczną, stereotypową emerytowaną nauczycielką matematyki. W kolejnych opowiadaniach okazuje się, że pod skorupą obojętności kryje się wrażliwa osoba, która głęboko przeżywa, choć nie afiszuje się ze swoimi emocjami. Śmierć męża i odejście z domu syna sprawia, że Olive zaczyna odczuwać potrzebę miłości i bliskości z drugim człowiekiem.

Nasza zwyczajna codzienność z reguły nie jest taka kolorowa, wszyscy mamy ukryte jakieś pragnienia i lęki, które wychodzą na światło dzienne. Autorka pokazuje, że musimy się starać zrozumieć innych ludzi, jeśli są nieznośni.

Jest to powieść skłaniająca do refleksji, wywołująca wiele wzruszeń, pokazująca momenty bliskie każdemu człowiekowi - to lektura godna uwagi.

 

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk