FERIE W FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W CZARNCY

logfer0130

W dniach 23 i 24 stycznia 2019 r. w FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Czarncy odbyły się zajęcia dla dzieci. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem: „Podróże z piratami”. Uczestnicy poznawali ciekawostki o piratach, poszukiwali skrzyni ze skarbami, rozwiązywali testy i zagadki, wykonywali pirackie zadania. Wiele radości sprawiło im chodzenie po linach żeglarskich oraz nauka marynarskich węzłów: ósemkowego i ratowniczego. Poszukiwali również diamentów ukrytych w gipsowej, pirackiej skrzyni, które otrzymali na zakończenie spotkania.

Drugi dzień zajęć rozpoczął się spotkaniem z asp. szt. Marcinem Suchackim, który rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie: na drodze , w szkole i w domu, podczas zabaw zimowych, w czasie korzystania z Internetu. Następna część zajęć związana była z powiedzeniem: ŚMIECH TO ZDROWIE. Dzieci wyszukiwały zabawne żarty, grały w grę: „ŚMIEJ SIĘ”, podczas której wykazały się zdolnościami aktorskimi. Wykonały także zabawne postacie z masy solnej.