Z kolędą w bibliotece…

logo2601

W sobotnie popołudnie 26 stycznia w Izbie Regionalnej Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odbyło się noworoczne kolędowanie Kół Gospodyń Wiejskich. Wspólnie z gospodyniami kolędy i pastorałki śpiewał Chór Seniora Niezastąpieni oraz kapela Włoszczowskie Muzykanty. Nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Tym razem kabaret Lejdis z Motyczna przygotował „Wizytę księdza”. Za świetnie odegrane role, zarówno ksiądz Anastazy, Romek i jego żona, zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Posypały się także datki na tacę przekazane dla włoszczowskiego hospicjum. Kolejnym punktem spotkania był wykład na temat bezpieczeństwa prowadzony przez policjantów z KPP we Włoszczowie st. asp. Rafała Tomczyka i asp. Zbigniewa Lichosika. Dyrektor biblioteki Anna Adamczyk opowiedziała o działalności biblioteki oraz Izbie Regionalnej. Spotkanie odbyło się w miłej i noworocznej atmosferze, prowadziła go Małgorzata Giec z KGW Bebelno.