,,Hu, hu, ha zima nie jest taka zła!”

IMG 0018

Biblioteka Publiczna w Koniecznie podczas ferii zorganizowała ciekawe zajęcia dla dzieci. Spotkania w bibliotece przebiegły pod hasłem ,,Hu, hu, ha zima nie jest taka zła!” i odbywały się w dniach od 21 do 24 stycznia.

21 stycznia w pierwszej części zajęć, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Asp.szt. Jacek Łapot i st.asp. Rafał Tomczyk rozmawiali z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. W drugiej części poniedziałkowego spotkania dzieci wykonywały laurki dla swoich babć. Kolejne zajęcia, które odbyły się pod hasłem ,,Plastyka dla smyka” dotyczyły papieroplastyki. Uczestnicy zajęć wykonywali skarbonki-zwierzaki za pomocą techniki papier mache. Z przyniesionych materiałów powstały piękne pingwinki oraz miś panda. Ostatnie zajęcia podczas ferii w całości przeznaczone były na zabawę. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę i zagadki, bawiły się w kalambury, zabawy ruchowe oraz gry pamięciowe i zręcznościowe.

Zajęcia feryjne były okazją do pożytecznego spędzenia wolnego czasu oraz do spotkania się z rówieśnikami.