W bibliotece jak w bajce

fer0128

Ferie w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zaczęły się od zajęć poświęconych Dniu Babci i Dziadka. Z tej okazji biblioteka razem z Filią Domu Kultury w Kurzelowie zorganizowały zajęcia pt: „Pamiętaj o Babci i Dziadku nie tylko od święta”. Przeprowadzona została pogadanka związana z tym świętem. Na spotkaniu nie zabrakło bajki- opowiadania O. Hejny pt: „ Zaczarowana babcia”, która chciała zostać małą dziewczynką. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich dziadkach, mówiły za co ich kochają oraz o tym jak bardzo lubią spędzać z nimi wolny czas. Uczestnicy zajęć wyczarowali własne, bajecznie kolorowe laurki z sercem, które na pewno uszczęśliwiły wszystkich dziadków.

Dużo emocji wywołały zajęcia w trakcie których dzieci rozwiązywały rebusy, łamigłówki bajkowe, brały udział w zabawach ruchowych. W trakcie zajęć dzielnicowa pani Katarzyna Szczecińska zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego spędzania ferii.

Dzieci malowały bałwankowe prace plastyczne, które powstały w oparciu o czytane bajki, a także tworzyły według własnego pomysłu maski karnawałowe bohaterów bajkowych m.in. misia, kota. W wolniejszych chwilach zainteresowaniem cieszyły się gry komputerowe.

Podczas przygotowanych zajęć każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi, kreatywnością i pracowitością.

Wszystkim uczestnikom zimowych spotkań serdecznie dziękujemy za przybycie i wielkie zaangażowanie.