Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W bibliotece jak w bajce

fer0128

fer0128

Ferie w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zaczęły się od zajęć poświęconych Dniu Babci i Dziadka. Z tej okazji biblioteka razem z Filią Domu Kultury w Kurzelowie zorganizowały zajęcia pt: „Pamiętaj o Babci i Dziadku nie tylko od święta”. Przeprowadzona została pogadanka związana z tym świętem. Na spotkaniu nie zabrakło bajki- opowiadania O. Hejny pt: „ Zaczarowana babcia”, która chciała zostać małą dziewczynką. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich dziadkach, mówiły za co ich kochają oraz o tym jak bardzo lubią spędzać z nimi wolny czas. Uczestnicy zajęć wyczarowali własne, bajecznie kolorowe laurki z sercem, które na pewno uszczęśliwiły wszystkich dziadków.

Dużo emocji wywołały zajęcia w trakcie których dzieci rozwiązywały rebusy, łamigłówki bajkowe, brały udział w zabawach ruchowych. W trakcie zajęć dzielnicowa pani Katarzyna Szczecińska zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego spędzania ferii.

Dzieci malowały bałwankowe prace plastyczne, które powstały w oparciu o czytane bajki, a także tworzyły według własnego pomysłu maski karnawałowe bohaterów bajkowych m.in. misia, kota. W wolniejszych chwilach zainteresowaniem cieszyły się gry komputerowe.

Podczas przygotowanych zajęć każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami manualnymi, kreatywnością i pracowitością.

Wszystkim uczestnikom zimowych spotkań serdecznie dziękujemy za przybycie i wielkie zaangażowanie.

Wyszukiwarka

Godziny pracy

Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 9.00 - 17.00
Czwartek
9.00 - 17.00
Piątek 8.00 - 16.00
Sobota       8.00 - 13.00
 (1 i 3 sobota miesiąca)

Katalog On-line

Internetowy Katalog Książek

 

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie

libra logo pion

Biblioteka Publiczna
we Włoszczowie realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Włoszczowskiego.

RODO5

bip

facebook logo.png

herbw

biblioteka narodowa

MKiDN

WMZW

Program realizowany jest we współpracy
z Instytutem Książki

dkk